חיפוש

איך כותבים קורות חיים ?

עודכן: 30 ביולי 2020

קורות החיים מהווים מסמך שיווקי, זהו כרטיס ביקור בו יופיעו פרטים אישיים ורצף מתומצת של עבודות, לימודים ופעילויות אחרות שלכם במהלך כל השנים

.


קורות חיים אמורים להיות מתומצתיים ומדוייקים, כתובים בשפה רהוטה ומכוונת למשרה המבוקשת.


הרבה מעסיקים משתמשים בתוכנות הממיינות את קורות החיים לפי מילות המפתח המופיעים בתיאור המשרה.


המעסיקים מתייחסים בתחילת המיון רק לקורות חיים שעונים על ציפיותיהם וצרכיהם בהתאם להגדרות שהוגדרו מראש על פי מאפייני המשרה.


רק לאחר שעוברים את המיון הראשוני עוברים לשלב הבא, שבו כבר תפגשו פנים אל פנים את המעסיק הפוטנציאלי שלכם.


על מנת לכתוב קורות חיים כאלו יש להקפיד על שלבי הכנה מסודרים:


לאסוף את כל הפרטים האפשריים על המשרה, החברה, התנאים ואפילו על מנהל כוח אדם, מנהל המחלקה שבה תועסקו לכשתגוייסו, לנסות לאפיין מי האדם שאתם עומדים להיפגש איתו (בדיוק כמו פגישת מכירות שבא אתם מגיעים מוכנים לפגישה עם הידע הרחב ביותר על הלקוח שמולכם).


בנוסף עליכם לבחון את השאלה הבסיסית - האם אני מתאים/ה למשרה? האם אני עונה על הקריטריונים הבסיסיים?


הכנה וארגון אופטימליים של כל הכישורים, היכולות וההישגים שלכם יוכלו להשיג לכם את המשרה המיוחלת, ופעמים רבות מסמך קורות החיים יהיה ההבדל בין קבלת התפקיד לאי-קבלת התפקיד.טיפים חשובים


· יש לנסח את קורות החיים באופן ממוקד וענייני ולציין אך ורק פרטים נכונים.


· יש לתת לאדם נוסף לעבור על קורות החיים על מנת להמנע משגיאות כתיב/הדפסה.


· יש לשמור את קובץ קורות החיים תחת השם שלכם בלבד.


· יש להבליט כישורים והישגים רלוונטים לתפקיד המבוקש.


· יש להשתמש באותם מילים שמשתמשים בהודעת הדרושים.


כללים לבניית קורות החיים


קורות החיים מורכבים ממספר פרקים עיקריים, כאשר סדר הפרקים משתנה בהתאם לרלוונטיות שלהם למשרה המבוקשת. את קורות החיים כותבים בסדר כרונולוגי הפוך (מהתאריך האחרון לראשון).


פרטים אישיים: הפרטים הרלוונטיים הינם בדרך כלל שם ושם משפחה, פרטי התקשרות (דואר אלקטרוני, טלפון נייד), כתובת מגורים, ניתן לציין שנת לידה, שנת עלייה וארץ לידה.


השכלה: מומלץ לציין את שנת ההתחלה והסיום, תחום הלימודים, מוסד הלימודים, סוג התעודה והצטיינות (במידה ויש). במידה ויש קורסים והשתלמויות רלוונטים למשרה יש לציין גם אותם.


ניסיון תעסוקתי: יש לפרט מהם התפקידים העיקרים והמרכזיים שביצעת. יש לציין את תקופת ההעסקה (שנת התחלה ושנת סיום), שם החברה ותפקיד. יש לכלול בתיאור התפקיד מיומנויות והישגים, התמחויות ופרויקטים. חשוב להדגיש ניסיון רלוונטי למעסיק אליו אתה פונה.


שירות צבאי / לאומי: במידה ואין לך עדיין ניסיון תעסוקתי, ניתן להתייחס אל השירות הצבאי/לאומי שלך כאל ניסיון כזה. יש לציין את תקופת השירות, חיל ותפקידך. יש לפרט תחומי אחריות ומיומנויות שרכשת במסגרת השירות.


פעילות חברתית/התנדבותית: יש לציין פעילות חברתית בה לקחת חלק במהלך התואר או במסגרת לימודי התיכון. יש לפרט את שנת תחילת הפעילות ושנת סיומה ולציין מה היא כללה.


שפות: יש לציין את כל השפות בהן אתה שולט ואת מידת השליטה בהן.


מחשבים: יש לציין את כל התוכנות שאתה מכיר ואת רמת הבקיאות שלך בהן.


מאפיינים אישיותיים מומלצים לקורות החיים ולמכתב המלווה


מיומנויות בינאישיות: תקשורת בינאישית מצויינת, כישורי הבעה גבוהים בכתב ובעל פה, אדיבות ושירותיות

מיומנויות כלליות: יכולת למידה גבוהה, יכולת הדרכה, העמקה וירידה לפרטים, בעל חשיבה אנליטית, בעל חשיבה יצירתית, בעל מוסר עבודה גבוה, בעל מוטיבציה גבוהה, בעל כושר ארגון וסדר, אמין, בעל יכולת לעבוד תחת לחץ וריבוי משימות

מיומנויות ניהוליות: בעל יכולת גבוהה בהנעה והובלת תהליכים, ניהול פרוייקטים, אנשים, אחריות וראייה מערכתית
11 צפיות0 תגובות